Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...

Kategorie

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

  • NIP: 777-236-29-42
  • E-mail:wrotyczrecords@op.pl
  • Godziny działania sklepuSklep on-line. Na wszystkie indywidualne zapytania staramy się odpowiadać w ciągu 24 godzin.
» » CONTEMPLATRON "Antarabhava / The Six Realms" WRT002
CONTEMPLATRON Antarabhava/Six Realms

CONTEMPLATRON "Antarabhava / The Six Realms" WRT002

Dostępność: Niedostępny zawsze

Koszt wysyłki: od 5,20 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Przesyłka pocztowa priorytetowa - 6,80 zł
Przesyłka pocztowa ekonomiczna - 5,20 zł

Numer katalogowy: WRT002

Kod producenta: WRT002


Zapytaj o cenę
  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)
pozycja wyprzedana

CONTEMPLATRON – “Antarabhăva”/“Six realms”. Ponad 70 minut dark ambientu inspirowanego tybetańskim buddyzmem. Dźwiękowa podróż duszy błąkającej się po zakamarkach i przedsionkach świata oraz muzyka nie do końca stąd.
 
“Antarabhăva”
Sanskryckie słowo antarabhăva oznacza "międzybyt" bądź też "stan pośredni". W szczególności termin ten odnosi się do stanu pomiędzy śmiercią a momentem kolejnych narodzin.
Jako inspiracja do powstania tej płyty posłużyła "Tybetańska Księga Zmarłych", rytualny buddyjski tekst odczytywany zmarłemu i opisujący proces umierania oraz pośmiertne stany umysłu. Według przekazu zawartego w tej księdze, świadomość zmarłego człowieka, zanim zamanifestuje się ponownie w nowym wcieleniu, doświadcza różnego rodzaju wizji, archetypowych wytworów indywidualnej i zbiorowej podświadomości. Sposób, w jaki reaguje się na owe wizje, z których jedne budzą przerażenie a inne silne przyciąganie, w dużym stopniu warunkuje okoliczności przyszłej egzystencji.
W swej istocie wszystkie obrazy przeżywane w stanie pośrednim są wyrazem umysłu zmarłego, nie powinno się więc ich bać czy pożądać, należy rozpoznać je jako iluzoryczne manifestacje pierwotnej i niczym nieograniczonej ponadosobowej przytomności, którą w buddyzmie nazywa się Stanem Prawdy (dharmakaya). Podobnie iluzoryczną naturę posiadają również wszystkie formy postrzegane przez nas w tym życiu, w stanie pośrednim pomiędzy narodzeniem a śmiercią.

„Six Realms”
Buddyjska tradycja wyróżnia sześć sfer uwarunkowanej cierpieniem egzystencji, każda z nich związana jest z jedną z sześciu destrukcyjnych emocji: ignorancją, gniewem, przywiązaniem, zazdrością, dumą i chciwością. Klasyczne buddyjskie wyjaśnienia mówią, że każda z tych sfer istnieje na planie fizycznym i jest zamieszkiwana przez sześć klas różnych rodzajów istot, jednak nie ma potrzeby traktować tych wyjaśnień dosłownie, ponieważ sześć światów to przede wszystkim alegoria emocjonalnych stanów, które pojawiają się w naszych umysłach ograniczonych podstawową, permanentną niewiedzą, rozumianą tutaj jako błędne poczucie oddzielenia od całej reszty.
Podstawowe destrukcyjne emocje, symbolizowane przez sześć światów, przenikają się w naszym życiu tworząc niezliczone kombinacje i przesłaniając bezpośrednie doświadczenie rzeczywistości, w którym postrzegający, przedmiot postrzegania i sam akt postrzegania stanowią nierozdzielną całość. Kiedy przeżywa się świat w taki pozbawiony ograniczeń sposób, energia przeszkadzających emocji ulega przekształceniu, a one same tracą swoją destrukcyjną siłę stając się źródłem oświeconej mądrości.

Płyta CD wydana w kartonowej okładce, limitowana do 500 kopii.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl